HISTORIA NASZEJ FIRMY

 
 
 
Historia Firmy "STUDWIERT"
 
Historia Zakładu Usług Wiertniczych „STUDWIERT” Piotr Kurkowski rozpoczyna się w 2002 r., jednakże doświadczenie w wykonywaniu robót wiertniczych jest trzypokoleniowe i jego początki sięgają lat 50-tych. 

Rzemiosło wiertnicze przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Założycielem zakładu studniarskiego był Michał Kruszyński. Studnie wówczas wierciło się bardzo powoli i w trudnych warunkach, ponieważ nie było sprzętu i większość prac polegała na dużej sile fizycznej wykonujących. Od 1960r. prace w zakładzie studniarskim rozpoczął syn Jan Kruszyński, który zmodernizował zakład dokonując zakupu specjalistycznego sprzętu wiertniczego. Od 1993r. zakład nosił nazwę Zakład Usług Wiertniczych „STUDWIERT” Jan Kruszyński. Od 1995r. w niniejszym zakładzie rozpoczął pracę zięć – Piotr Kurkowski. 
 
Po zdobyciu doświadczenia w pracy na najniższym szczeblu, czyli pomocnika wiertacza, wiedzę i umiejętności z branży udało się znacznie pogłębić przy wykonywaniu odwiertów i zdobywając uprawnienia niższego dozoru ruchu w zakładzie górniczym. W 2002r. otworzył własną firmę wiertniczą. Na początku była to praca w roli podwykonawcy, jednakże powoli samodzielnie firma wchodziła na rynek prac 
wiertniczych. Zdobywając zaufanie firm prywatnych, które składają zamówienia na odwiercenie studni, firma zaczęła także przystępować do przetargów z Zamówień Publicznych. 
 
Szereg tego typu przetargów udało się wygrać i dziś firma „STUDWIERT” jest ważnym podmiotem na rynku odwiertów studni i ujęć wody, szczególnie dla jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów im podległych. Podstawą udziału w przetargach są referencje, których ilością może się pochwalić, że rzetelnie wykonuje swoje usługi i Zamawiający są z firmy zadowoleni. Firma posiada kilka maszyn wiertniczych. Z dniem 01.07.2009r. Firma wprowadziła nowy produkt – odwierty wykonywane metodą obrotową , dzięki nowej maszynie wiertniczej wykonującej studnie 2 metodami obrotową i udarową.
Kontakt z nami:
 
Zakład Usług Wiertniczych "Studwiert"
Pokrzywno 132, koło Grudziądza
86-330 Mełno
 
 
Biuro czynne w godzinach: od 8 - 15
 
tel./fax 56 468-54-60
 
Kontakt z osobą odpowiedzialną za realizację usług 502-214-726
 
e-mail: biurozuw@wp.pl
Copyright (c)2018, All Rights Reserved.